Sponsor tytularny
Partner główny
Patron
Sponsorzy główni

Bursztynowy Puchar Neptuna zdobyty

Dziś w słabowiatrowych warunkach wzdłuż trójmiejskich plaż odbył się wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna. Niestety brak silnego wiatru uniemożliwił rozegranie drugiego dnia wyścigów dla Open Foil Racing, więc regaty dla desek z foilem zakończyły się z wczorajszymi wynikami. 

Michał Polak zdobył pierwsze miejsce na LOTOS Nord Cup Gdańsk w Open Foil Racing w klasyfikacji generalnej wygrywając 3 z 6 wyścigów, a w pozostałych będąc na 2 pozycji.

- Niestety mieliśmy tylko jeden dzień ścigania w dość skomplikowanych warunkach, ale walka była bardzo wyrównana. O zwycięstwie w IQ Foil decyduje przed wszystkim ilość wypływanych godzin w najróżniejszych warunkach, łatwiej jest wtedy odnaleźć się w stawce. Na LOTOS Nord Cup Gdańsk startowaliśmy na lekkim zmęczeniu po udanym starcie w Mistrzostwach Świata w Pucku, ale każde regaty są teraz treningiem i przygotowaniem do Mistrzostw Świata seniorów w Szwajcarii w połowie sierpnia.– opowiadał o swoich planach Michał.

Joanna Nowakowska i Ania Majewska startowały na jachcie Polled 2, który w grupie ORC zajął dziś drugie miejsce w Bursztynowym Pucharze Neptuna.

- Dzisiejsze łagodne warunki wiatrowe trochę nam dziś sprzyjały. Jak zwykle startowało dużo jachtów i była rywalizacja. Tak dobry wynik jest dla nas nawet dość zaskakujący, bo były to nasze pierwsze regaty w tym sezonie. Trochę więcej czasu zajęło nam przygotowanie łódki i nie mieliśmy zbyt dużo czasu, żeby poćwiczyć, więc jesteśmy bardzo zadowoleni. Tak naprawdę jaki on jest dowiadujemy się po dłuższych czasie, bo w klasie ORC wyniki przelicza się, aby móc je porównać dla jachtów o różnych parametrach technicznych. I tak w czasie bezwzględnym przekroczyliśmy metę jako dziesiąta łódź, ale po przeliczeniu byliśmy już drudzy. - opowiadały Asia i Ania po ogłoszeniu wyników. 

Polled 2 startuje także jutro w drugim dniu wyścigów w ramach regat Nord Cup Classic i mają bardzo bojowe nastawienie. Taki wynik dziś to dobra motywacja na jutro. Jutro także, jeśli warunki pozwolą, odbędą się wyścigi desek z żaglem czyli klasy BIC TECHNO 293.

Zwycięzcą wyścigu o Bursztynowy Puchar Neptuna w klasyfikacji generalnej i klasyfikacji jachty jednokadłubowe powyżej 12 m został jacht Konsal, za którego sterem stał Przemysław Tarnacki.

2021 – Konsal POL 0004YY – Przemysław Tarnacki

ZWYCIĘZCY DLA PODKATEGORII BURSZTYNOWEGO PUCHARU NEPTUNA
1. Jachty jednokadłubowe poniżej 6,5m: Neoprofil POL 9668 - Piotr Adamowicz
2. Jachty jednokadłubowe 6,5 – 8m: Kleib - Radosław Cierpiał
3. Jachty jednokadłubowe 8 – 10m: L30 - Witold Jankowski
4. Jachty jednokadłubowe 10 – 12m: Happy Hour DEN 8 -Robert Gwóźdź
5. Jachty jednokadłubowe powyżej 12m: Konsal POL 0004YY – Przemysław Tarnacki
6. Jachty wielokadłubowe: She M - Tomasz Kaczmar (jedyny startujący w tej kategorii )

Sponsor tytularny

Partnerzy główni

Partnerzy

Sponsor główny

Sponsorzy

Patron

Organizatorzy

Patroni medialni