Sponsor tytularny
Partner główny
Patron
Sponsorzy główni

Doświadczenie górą

Za nami kolejny bardzo intensywny i zróżnicowany etap regat LOTOS Nord Cup Gdańsk 2020. Już w piątek licznie stawiły się na starcie w Górkach Zachodnich klasy 420, Flying Dutchman, Hobie Cat 14 i 16, Nautica 450 i Delphia 24 OD. W sobotę różne doświadczenia i style żeglowania połączyły się podczas wyścigu o Bursztynowy Puchar Neptuna. Jachty morskie zmierzyły się także w krótkich wyścigach w ramach Pantaenius Nord Cup Classic.

Przy silnowiatrowych warunkach, takich jak w ten weekend, bardzo ważne jest dobre przygotowanie sprzętu i doświadczenie załogi. Pantaenius Nord Cup Classic w klasyfikacji ORC wygrał jacht PGO Good Speed dowodzony przez Łukasza Trzcińskiego, który po wyścigu opowiadał, co jest dla niego ważne, aby osiągać sukcesy w regatach.

- Niezmiernie ważna jest taktyka, dobre prognozy pogody i umiejętność dopasowania działań na pokładzie do warunków. Bardzo istotne jest staranne przygotowanie sprzętu. Choć przy trudnych warunkach i dużym wietrze technologia zawsze może zawieść. Nam wystrzelił fok z owiewki, ale załoga zachowała niesamowity spokój i mimo problemu udało nam się utrzymać pozycję. Wszystko dzięki doświadczeniu wytrenowanej i zgranej załogi.

 

Przewagę doświadczenia i przygotowania sprzętu do silnowiatrowych warunków chwali także Kuba Wyroba z PHCA, który wraz z Kubą Kwiatkowskim zajął trzecie miejsce w klasie Hobie Cat 16.

- W tym roku była bardzo ciekawa rywalizacja między młodszymi i starszymi załogami, ale doświadczenie chyba wygrało. Największą radością dla nas jest to, że pomimo rywalizacji z młodymi wilkami, którzy depczą nam po piętach, ciągle udaje nam się wspiąć na pudło. Hobie Cat to silnowiatrowa łódź – kiedy mocno wieje łatwiej popełnić błąd i my ich wtedy robimy mniej niż młodsi zawodnicy.

 

Szczegółowe wyniki wszystkich wyścigów można znaleźć na stronie https://www.upwind24.pl/nord-cup-2020/results.

Przed nami przerwa w regatach, kolejne starty dopiero w sobotę 11 lipca, kiedy wystartują klasy Korsarz, 505 i J/70. I to już będzie ostatni blok LOTOS Nord Cup Gdańsk 2020, kończący nasze wyjątkowo długie żeglarskie święto. Zapraszamy na nasz fanpage na Facebooku i stronę www.nordcup.pl.

Film promujący ten etap regat: https://youtu.be/6tguNTqhoAg

Sponsor tytularny

Partnerzy główni

Partnerzy

Sponsor główny

Sponsorzy

Patron

Organizatorzy

Patroni medialni