Sponsor tytularny
Partner główny
Patron
Sponsorzy główni

Dużo wyścigów bliżej brzegu

Dzisiejszy dzień LOTOS Nord Cup Gdańsk obfitował w emocje. Rozegrano kolejne wyścigi w ramach Vector Sails Cup. Dzięki decyzji komisji sędziowskiej o usytuowaniu trasy bliżej brzegu wyścigi mimo szkwalistych warunków wyścigi mogli ukończyć także najmłodsi zawodnicy. Była także druga edycja Sol Marina Race, czyli wyścigu dla trenerów i mastersów, którzy dopingowani przez swoich podopiecznych przemierzali wody Wisły Śmiałej finiszując przy nowej inwestycji Sol Marina.

- Jesteśmy po dwóch dniach bardzo intensywnych i wymagających wyścigów. - podsumowuje trwający od wczoraj Vector Sails Cup Tomasz Sawukinas, sędzia główny zawodów na LOTOS Nord Cup Gdańsk - Wczoraj najmłodszym zawodnikom trafiły się niemal sztormowe warunki, siła wiatru przekraczała 25 węzłów, czyli 6 w skali Beauforta. Było to olbrzymie wyzwanie, ale po to są takie regaty. Trzeba raz w roku przyjechać i przekonać się, że inaczej wygląda wiatr, woda i pływanie w warunkach naprawdę morskich. Dziś mieliśmy podobną sytuację, ale zdecydowaliśmy o rozegraniu wyścigów bliżej brzegu z bojami ustawionymi w odległości zaledwie kilkudziesięciu metrów od linii plaży. To pozwoliło najmłodszym i najmniej doświadczonym zawodnikom w tych trudnych morskich warunkach ukończyć wyścigi.

Z dzisiejszych startów zadowolona jest trenerka zawodników grupy A i B w klasie Optimist Basia Strzyżewska z AZS Uniwersytet Warszawski.

- Dziś wiatr był nieco słabszy niż wczoraj, ale oscylował z jednej strony na drugą. Z tymi wymagającymi warunkami moi zawodnicy poradzili sobie bardzo dobrze, choć w grupie A było troszeczkę problemów. Na jutro podobna prognoza, mamy jednak nadzieję, że wyjdziemy trochę w morze, bo akurat moi zawodnicy lubią silniejszy wiatr i chętnie pościgają się także na fali.

Basia Strzyżewska dała swoim podopiecznym świetny przykład jak mają walczyć, bo sama zwyciężyła II Sol Marina Race, wyścigu dla trenerów, rodziców i mastersów w klasie Optimist. Podobnie jak inni uczestnicy wyścigu na Optimistach nie pływa już od dawna, jednak zdarza się jej potrenować z dziećmi, żeby pokazać im pewne techniczne elementy.

– Wracają miłe wspomnienia. – cieszyła się Basia. - Bardzo się cieszę, że mogłam wziąć udział w tym wyścigu, bo żeglarstwo mam we krwi.  Dzisiaj istotne było szybkie wyjście ze startu, bo był ustawiony dość ostro, miała być halsówka na kilka zwrotów, więc trzeba było cierpliwie żeglować i spokojnie czekać na wiatr. Konkurenci najeżdżali z góry i z dołu, ale udało mi się cierpliwością i konsekwencją wygrać. Chciałabym za rok wrócić na LOTOS Nord Cup Gdańsk z zawodnikami i jeszcze raz wystartować w kolejnym Sol Marina Race. Świetna zabawa.

Pomiędzy startami Vector Sails Cup i Sol Marina Race organizatorzy rozlosowali także nagrody dla zawodników. Obejrzyjcie filmik na Facebooku i jeśli wygraliście to nagrody są do odbioru w Biurze Regat! Mamy dla Was ponad 100 nagród rzeczowych od naszych sponsorów: Vector Sails, Nautica, Helly CODE ZERO, Sailovnii i Artexshop.pl.

Jutro czeka nas trzeci, ostatni dzień Vector Sails Cup i tym samym kończymy regaty dla klasy Optimist. Jednak to nie koniec XV LOTOS Nord Cup Gdańsk, które trwają w tym roku prawie w nieskończoność, bo aż do 12 lipca.

Sponsor tytularny

Partnerzy główni

Partnerzy

Sponsor główny

Sponsorzy

Patron

Organizatorzy

Patroni medialni