Sponsor tytularny
Partner główny
Patron
Sponsorzy główni

Gdańskie Lwy Żeglarstwa rozdane!

W tym roku dużo wydarzeń sportowych jest odwoływanych, przesuwanych lub przenoszonych do internetu. Nie inaczej było z rozdaniem wyróżnień Gdańskie Lwy Żeglarstwa 2020, którego wyniki ogłoszono on-line w środę 23.12.2020 o godzinie 12.00.

Tę ufundowaną przez Miasto inicjatywę wyróżnia fakt, że to nie fundator, ale gdańskie kluby żeglarskie występują w roli kapituły. Kluby najpierw zgłaszają swoje nominacje, a potem głosują, aby przyznać nagrody.

- Cieszę się, że wracamy do inicjatywy z 2018 roku jaką jest przyznawanie nagród dla najlepszego wydarzenia i najlepszych żeglarzy w Mieście Gdańsku. Gratuluję wszystkim nominowanym i zwycięzcom Gdańskich Lwów Żeglarstwa 2020 komentował Adam Korol, dyrektor biura Biura Prezydenta Gdańska ds. Sportu.

Wyróżnienia otrzymali:

  • w kategorii Organizacja lub Wydarzenie Roku

Gdański Klub Żeglarski - klub zakończył ten sezon z dużym sukcesem zdobywając 196 pkt w rywalizacji dzieci i młodzież, co dało mu 3-cie miejsce w klasyfikacji wszystkich klubów żeglarskich w Polsce.

  • w kategorii Nadzieja Gdańskiego Żeglarstwa

Ewa Lewandowska (KS AZS AWFiS Gdańsk) -  juniorka startująca w klasie Optimist. W sezonie 2020 zapewniła sobie 3 miejsce w rankingu grupy A klasy Optimist (1-sze miejsce wśród dziewcząt). Za największy sukces sezonu trzeba uznać tytuł brązowej medalistki Mistrzostw Europy w klasie Optimist. W tym sezonie zaczęła również trenować w klasie 420.

  • w kategorii Gdański Żeglarz/Żeglarka Roku

Krzysztof Małecki  (YCG) - na co dzień, startuje w match racingu na arenie polskiej oraz międzynarodowej. Jako załogant wywalczył wraz z zespołem Łukasza Wosińskiego Mistrzostwo Polski 2020. Jako sternik startował w tym roku w Polskiej Ekstraklasie Żeglarskiej, gdzie po zaciętych bojach zdobył tytuł Wicemistrza Polski i awans do Sailing Champions League 2021.

- Ponad 1000 letnia historia Gdańska od zawsze była związana z Morzem Bałtyckim i żeglowaniem po nim. podkreślał prezydent Piotr Borawski. - Żeglarstwo rekreacyjne i sportowe jest bardzo ważnym aspektem życia w naszym mieście także dzisiaj. Gratuluję wszystkim nominowanym i nagrodzonym, w tym trudnym roku wasze wysiłki i sukcesy zasługują na wyjątkowe uznanie.

Organizatorem wydarzenia na zlecenie Miasta Gdańsk jest Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego AZS w Gdańsku. Transmisja ogłoszenia wyników dostępna jest pod linkiem: https://fb.watch/2yXW14EOGv/

Sponsor tytularny

Partnerzy główni

Partnerzy

Sponsor główny

Sponsorzy

Patron

Organizatorzy

Patroni medialni