Sponsor tytularny
Partner główny
Patron
Sponsorzy główni

Konsekwentnie żegluj po zmianach

Rozpoczął się Vector Sails Cup. Na płaską wodę w Górkach Zachodnich wyruszyły dziś bardzo liczna klasa Optimist i mniej liczna l’Equipe. Wiatr był bardzo zmienny i warunki były wymagające. Jedni żeglując konsekwentnie poradzili sobie ze zmianami bardzo dobrze, inni przeżywali osobiste dramaty. Ale to dopiero pierwszy dzień żeglowania dla tych klas, a przed nimi jeszcze dwa.

Trener Bartosz Bartnicki ze Stowarzyszenia Port Mechelinki nie krył dziś nadziei na lepsze wyniki w kolejnych dniach.

- Moim zawodnikom poszło dziś „losowo” - podsumowywał dzisiejsze starty. - Część wylosowała dobre zmiany wiatru i żeglowała uważnie, a część żeglowała w zupełnie inną stronę niż przychodziły zmiany. Warunki były ciężkie, nie było dużo wiatru i wiało głównie od brzegu i zmiany przychodziły z różnych stron. Wymagało to dużego skupienia i doświadczenia w szukaniu wiatru. Myślę, że dwóch lub trzech zawodników znajdzie się w czołowej piętnastce, mamy jeden wygrany wyścig i szóste miejsce. Reszta przeanalizuje sobie sytuacje na wodzie i jutro będzie lepiej.

Zadowolona z dzisiejszych startów jest Weronika Grala z Giżyckiej Grupy Regatowej, lat 11, która od 5 lat pływa na Optimiście, a obecnie ściga się w grupie A.

- Pierwsze wyścigi poszły mi bardzo dobrze, byłam pierwsza i druga, w trzecim wyścigu już trochę gorzej. Ale jestem bardzo zadowolona. – cieszyła się Weronika. – Było dziś bardzo ciężko, ale trzeba było cierpliwie czekać na swoją szansę od wiatru i ją wykorzystać.

Ten rok to pierwszy rok Weroniki w grupie A, niedługo wybiera się na Mistrzostwa Polski w sprincie i później Mistrzostwa Polski. Trzymamy kciuki za udane starty.

W środę wody Zatoki Gdańskiej znowu zaroją się od Optimistów, bo Vector Sails Cup trwa aż do czwartku. Gdzieś między nimi swoją trasę będą znowu odnajdować zawodnicy l’Equpe.

Sponsor tytularny

Partnerzy główni

Partnerzy

Sponsor główny

Sponsorzy

Patron

Organizatorzy

Patroni medialni