Sponsor tytularny
Patron
Partner główny
Sponsorzy główni

Kto się złapał w zmianę ten dostał się na pudło.

Dziś zakończyły się regaty dla Open Skiff. W LOTOS Nord Cup Gdańsk 2020 wystartowało 36 łódek w tej klasie. Pogoda nie do końca pozwoliła zawodnikom na wykazanie się i pokazanie wszystkich umiejętności. Klasy Europa, Finn i L’Equipe będą się ścigać do poniedziałku. 

 

- Open Skiff pokazują swoje walory i przygotowanie zawodników przy wietrze w zakresie 3-6 w skali Beauforta. Ta łódka ma wiele zalet, ale z punktu widzenia szkoleniowego nie jest łódką tolerancyjną i wymaga wszechstronnego przygotowania zawodników. – opowiadał nam dziś Andrzej Lutomski z MKZ Arka, trener ds. dzieci i młodzieży  odpowiedzialny za przygotowanie zawodników. - U nas w klubie żeglujemy na tej klasie już szósty rok, rozwija się i jest coraz bardziej popularna. Dzisiaj żegluje na tych łodziach około siedemdziesięcioro dzieci w wieku 10-14 lat. Sukcesem, wyróżnieniem i spełnieniem moich marzeń jest to, że udało się klasę Open Skiff wprowadzić do Olimpiady Młodzieżowej. LOTOS Nord Cup Gdańsk to świetna impreza. Mamy nadzieję, że kolejny rok będzie łaskawszy i będą tu lepsze warunki nautyczne. Liczę też na to, że w przyszłych regatach w Gdańsku wystartuje 100 jednostek w tej klasie.

Regaty Open Skiff wygrał Józef Krasowski z KS Spójnia Warszawa, który po wyścigu relacjonował nam, jak udało mu się wygrać. – Dziś były bardzo duże zmiany i szkwały, więc jak ktoś się złapał w zmianę to miał dużą szansę na zwycięstwo. No i tak mi się udało wygrać. – stwierdził Józek.

Dziś udało się rozegrać po dwa wyścigi w klasach Europa, Finn i L’Equipe. Po jutrzejszych startach poznamy zwycięzców.

 I koniecznie obejrzyjcie pierwszy z filmów relacjonujących tegoroczne regaty! https://youtu.be/hMbvIUb_2bc

A już we wtorek rozpoczyna się Vector Sails Cup, w którym na starcie stanie najliczniejsza w regatach LOTOS Nord Cup Gdańsk klasa – Optimist. 

Sponsor tytularny

Partnerzy główni

Partnerzy

Sponsorzy główni

Sponsorzy

Patron

Organizatorzy

Patroni medialni