Sponsor tytularny
Patron
Partner główny
Sponsorzy główni

Najfajniejsze w ściganiu się jest ściganie

Orvaldi B8 Race zakończony i znamy już wszystkie wyniki! Dzięki świetnym warunkom wiatrowym wyścig był wyjątkowo szybki i ostatnie jachty spłynęły już do Gdańska. Dziś także na akwenie w Górkach Zachodnich zaczęły się ścigać klasy Finn, Europa, 420, 470, Hobie Cat 14 i 16, OK-Dinghy, Open Skiff i RS 21.

Wyniki Orvaldi B8 Race

Dziś około 5.20 rano jako pierwszy z jachtów startujących w Orvaldi B8 Race linię mety przeciął I love Poland, oceaniczny jacht klasy Volvo 70, za sterami którego stał Grzegorz Baranowski. Trasę 120 Mm (ponad 200 km) z Gdańska do platformy Petrobaltic na złożu B8 i z powrotem ten oceaniczny jacht pokonał w czasie 10 godzin i 20 minut. Oznacza to, że zeszłoroczny rekord trasy, należący do nieco mniejszej „siostry” Sailing Poland, został poprawiony o ponad 4 godziny.

 

A oto zwycięzcy wyścigu:

OPEN I - I Love Poland POL 20180 Grzegorz Baranowski

OPEN II - Marco Polo POL 20254 Marek Limberger

ORC I - Oceanna POL 4719 Zenon Jankowski

ORC II - Double Scotch POL 22140 Robert Wilkowski

ORC Double Handed - Double Scotch POL 22140

 

Szczegółowe wyniki znajdziecie tu: https://www.upwind24.pl/nord-cup-2021/results

 

W Górkach jest kolorowo

Na wodzie w Gdańsku zrobiło się dziś tłoczno i kolorowo, wystartowały bowiem regaty dla klas Finn, Europa, 420, 470, Hobie Cat 14 i 16, OK-Dinghy, Open Skiff i RS 21.

Klasy rozpoczęły zmagania w południe przy słabym wietrze, który z każdą godziną się wzmagał.

- Dziś były bardzo sprzyjające warunki. Wietrznie, słonecznie i ciepło, czego chcieć więcej! – relacjonuje Tomek Sawukinas, sędzia główny regat. – Rozegraliśmy po 4 wyścigi dla większości klas i 5 dla RS 21. Żeglarze wrócili na brzeg zadowoleni i zmęczeni. Tam czekał na nich posiłek regeneracyjny.

 

Oskar Niemira w zeszłym roku płynął w załodze Sailing Poland w wyścigu B8 Race, a dziś wystartował w regatach klasy RS 21 w czteroosobowej załodze.

- Nasza załoga ma bardzo różne doświadczenie i tu, na LOTOS Nord Cup Gdańsk przyjechaliśmy głównie po naukę. Ćwiczymy, to jest nasz plan na ten weekend! – mówił przed startem Oskar.

Dla Damiana Sieczkowskiego, żeglującego w klasie Europa, to już szóste regaty Nord Cup. Już trzy razy wygrał, więc i tym razem ma nadzieję na zwycięstwo.

- Liczę, że powalczę o pierwsze miejsce, ale choć może to banał - najfajniejsze w samym ściganiu się jest ściganie, a nie zdobywanie pierwszego miejsca.

Sponsor tytularny

Partnerzy główni

Partnerzy

Sponsorzy główni

Sponsorzy

Patron

Organizatorzy

Patroni medialni