Sponsor tytularny
Partner główny
Patron
Sponsorzy główni

Pierwszy dzień VECTOR SAILS CUP pod znakiem sztormu i ekologii

Najmocniejszy, sztormowy wiatr w tym sezonie, w szkwałach przekraczający nawet 30 węzłów, powiał dla najmłodszych żeglarzy w dzień rozpoczęcia Vector Sails Cup dla klasy Optimist. Ponieważ ze względów bezpieczeństwa w takich warunkach nie mogła startować grupa OPP B, odbyły się tylko dwa wyścigi grupy OPP A. 

Niektórzy zawodnicy, zmęczeni walką ze sztormem, rezygnowali już po starcie i wracali do portu. Nielicznym zawodnikom udało się jednak ukończyć dzisiejsze regaty i to na najlepszych pozycjach. Ewa Lewandowska i Asia Cymerman, które obecnie zajmują 1 i 2 miejsce w tabeli wyników klasyfikacji dziewcząt opowiadają jak było na wodzie. „W pierwszym wyścigu wiało trochę mniej, ale i tak było ciężko. Na starcie bardzo znosiło, dużo pracy trzeba było wykonać, a jak przychodziły duże szkwały to musiałyśmy wybierać wodę i nie dało się zbalastować łódki. W drugim wyścigu było jeszcze trudniej, ale udało się nam go skończyć”.

Pozostali uczestnicy więc przede wszystkim odpoczywali, a także uczestniczyli w Akcji Super Sorter przygotowanej przez żeglarzy wspólnie z Zakładem Utylizacyjnym w Gdańsku. Dzięki interaktywnemu wykładowi, podczas którego uczestnicy regat mogli nauczyć się prawidłowych metod segregacji i jak zmienić swoje nawyki związane z odpadami. W środę w godzinach 17.00-19.00 przechodzimy od teorii do praktyki - odbędzie się druga część akcji czyli sprzątanie Górek Zachodnich.  

A co z jutrzejszymi wyścigami? „Zobaczymy co przyniesie jutro, grupa B w takich warunkach jak dzś nie może rywalizować. Śledzimy prognozy i mamy nadzieję, że uda się rozegrać zawody dla tej grupy późnym popołudniem. Zaczynamy też regaty dla klasy Laser.” – zapowiada sędzia główny regat LOTOS Nord Cup Gdańsk Tomasz Sawukinas.

Sponsor tytularny

Partnerzy główni

Partnerzy

Sponsor główny

Sponsorzy

Patron

Organizatorzy

Patroni medialni