Sponsor tytularny
Patron
Partner główny
Sponsorzy główni

Pierwszy weekend ENERGA NORD CUP Gdańsk 2024 zakończony

Pierwszy i bardzo wietrzny weekend za nami. Zakończył się inauguracyjny wyścig Orvaldi B8 i regaty dla klas RS 21 CUP oraz Finn, OSF i FD. 

Orvaldi B8 Race zakończony

Silny wiatr na Zatoce Gdańskiej w ostatni weekend w porywach osiągał prędkość nawet 25 węzłów. W sobotni poranek pierwszy na mecie wyścigu Orvaldi B8 Race pojawił się jacht GLOBE (POLISH OCEAN RACING/Yacht Club Sopot), który zgodnie z naukowymi przewidywaniami sternika Zbigniewa Gutkowskiego jako pierwszy przekroczył linię mety wyścigu Orvaldi B8 Race na Wiśle Śmiałej z czasem 13 godzin, 1 minuta i 2 sekundy, wygrywając tym samym regaty w klasyfikacji OPEN. 

W klasyfikacji ORC A zwyciężył SAILING FACTORY z Jackiem Chabowskim za sterem, w ORC B DOUBLE SCOTCH i sternik Przemysław Rzepecki a w KWR jako jedyny startujący ELJACHT prowadzony przez Tomasza Jankowskiego. 

Wręczenie nagród odbędzie się w kolejny weekend 30 czerwca po zakończeniu innych zaplanowanych podczas ENERGA NORD CUP Gdańsk 2024 wyścigów dla jachtów morskich czyli Pantaenius Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski ORC i Pantaenius NORD CUP Classic.

W sobotę tuż przed godziną siedemnastą udało się także przeprowadzić start do pierwszych wyścigów dla klas RS21, Nacra 15, Hobie Cat 16, F18, FD, Europa, Finn, OSF i L'Equipe.

Pierwsze nagrody rozdane

W niedzielę zakończyła się rywalizacja dla klas Finn, L'Equipe, FD oraz  RS21. Wszystkie wyścigi rozegrano w mniej niż 24 godziny! Odbyła się także pierwsza ceremonia zakończenia Regat podczas ENERGA NORD CUP Gdańsk 2024.  

Najlepszy w klasie Finn został Bartosz Szydłowski z Sailing Legia. Open Skiff U-12 wygrał Aleksander Grygolowicz (JUNGA / Olsztyński Klub Żeglarski), U-15 Filip Słomka-Polonis (Klub Żeglarski Horn Kraków), a U-17 Hubert Staroń (także KŻ Horn Kraków). W "FD" najlepszy był duet Paweł Żebrowski / Tomasz Kledzik.

Na koniec regat RS21 Cup triumfowała litewska załoga prowadzona przez Tadas Zizys (LTU 248). Drugie miejsce także zajęła załoga z Litwy, dowodzona przez Raimondas Siugzidnis (LTU 142).

 

Co dalej podczas ENERGA NORD CUP Gdańsk 2024?

Do jutra wyścigi kontynuują klasy Hobie Cat 16, Nacra 15, Europa i L'Equipe, a już od wtorku na akwenie będziemy mogli oglądać niezwykle liczną reprezentację klas ILCA 4, 6 i 7.

 

Sponsor tytularny

Sponsorzy

Patron

Sponsorzy główni

Partnerzy

Organizator wspierający

Partnerzy główni

Patroni medialni

Organizatorzy