Sponsor tytularny
Patron
Partner główny
Sponsorzy główni

Podwójne sukcesy młodych windsurfingowców

Dziś przy słabym wietrze zakończyli gdańskie regaty windsurfingowcy w klasie Techno 293. Wielu z nich startowało także w wyścigach na IQ Foilach i wygląda na to, że udało się im powtórzyć dobre wyniki. Jutro zaś na szerokie wody wypływają najmłodsi żeglarze, bo rozpoczyna się Vector Sails Cup czyli regaty klasy Optimist. Ścigać się będzie również klasa l'Equipe.

Linda Falkiewicz pływa naTechno 293 7.8 i IQ Foil w SKŻ Sopot i w obu zaliczyła sukces.

- Na Techno zdobyłam pierwsze miejsce, a na IQ Foilu byłam druga, więc jestem bardzo zadowolona z tych startów. Dominował słaby wiatr i sobie poradziłam, chociaż zdecydowanie wolę warunki silnowiatrowe. W obu klasach planuję jeszcze w tym roku wystartować na Mistrzostwach Świata, zobaczymy jak mi pójdzie w stawce międzynarodowej. – opowiadała nam Linda.

Szymon Cieślak z UJKS "Szturwał" Kalisz także startował na T293 6.8, gdzie zajął 3 miejsce oraz na IQ Foilu gdzie był drugi w kategorii do 15 lat.

- W obu klasach udało mi się dostać na pudło – cieszył się Szymon po zakończeniu regat. – Osobiście wolę jak są takie warunki, w których trzeba przetrwać, np. wieje 25-30 węzłów, wtedy wygrywam już wszystko. Dla mnie ważne jest, żeby przed sezonem obrać sobie jakiś cel i potem do niego dążyć. To pomaga, kiedy w ciężkich chwilach sobie o nim przypomnę. I tu się udało.

Jego koleżanka z klubu, Maria Rudowicz, w klasie Techno 293 6.8 także zajęła pierwsze miejsce w kategorii kobiet do 15 lat, podobnie jak wcześniej w IQ Foil.

- Na tych regatach były bardzo wyczerpujące i zmienne warunki, ale w takich warunkach też trzeba umieć pływać. – opowiadała Maria. – Lubię jak wiatr jest słabszy, tak jak tu, na Zatoce Gdańskiej, która jest moim ulubionym akwenem. Ale musi być fala – choć niektórym przeszkadza. Nie każdy umie w takich warunkach pływać, a mi właśnie takie odpowiadają.

Gratulujemy wygranych i żegnamy się z windsurfingiem! Jutro startuje Vector Sails Cup i zobaczymy, jak będzie wiało Optimistom. Najmłodsi żeglarze jak zwykle dopisali, zgłosiło się ponad 200 zawodników. W ostatnich latach zwykle wiało im bardzo mocno, mamy więc nadzieję, że tym razem będą walczyć tylko z konkurentami, a nie z wiatrem.

 

Sponsor tytularny

Partnerzy główni

Partnerzy

Sponsorzy główni

Sponsorzy

Patron

Organizatorzy

Patroni medialni