Sponsor tytularny
Patron
Partner główny
Sponsorzy główni

Regaty LOTOS Nord Cup Gdańsk 2019 wystartowały!

Wczoraj, w piątek 28 czerwca, około godz. 19.00 jachty morskie wyruszyły z Górek Zachodnich i pożeglowały do boi przy platformie wiertniczej LOTOS Petrobaltic na złożu B8. Uczestnicy wystartowali przy dobrej pogodzie, w świetnych humorach i z dużym apetytem na dobrą zabawę i rywalizację podczas wymagającego Pantaenius B8 Race.

Jerzy Matuszak, skipper zeszłorocznego zwycięzcy - jachtu Dancing Queen, zapowiada: „Mamy ambicję powtórzyć sukces z zeszłego roku, chociaż konkurencja jest duża. B8 to wyścig tylko dla zdeterminowanych i odważnych! Całą drogę walka jest ostra, nie obywa się czasem bez awarii, ale jesteśmy gotowi dalej walczyć”.

Witold Małecki, zeszłoroczny zwycięzca Mistrzostw Polski w klasie Nautica 450, dziś w wyścigu B8 ścigający się na jachcie Good Speed, do startu na trasie 120 mil morskich podchodzi z dużym optymizmem. „Mamy świetny jacht i świetną załogę, a te 60 mil w jedną i 60 mil w drugą, to taka „przepływka” i morski sprint. Oczywiście chcielibyśmy popłynąć jak najlepiej i wygrać, ale nie jesteśmy jedyni! Będziemy się starać!” – mówi Małecki.

W długodystansowym wyścigu B8 startują jednak nie tylko doświadczone załogi i starzy bywalcy regat Nord Cup Gdańsk - w tym roku wspieranych przez sponsora tytularnego Grupę LOTOS. Po raz pierwszy, a do tego na nowej łódce N Fun 30, startuje załoga Kamila Cieśluka, który tak ją przedstawia: „Nie jesteśmy starymi wilkami morskimi i jesteśmy tu przede wszystkim dla frajdy i przygody! Chcemy wystartować i wrócić szczęśliwie, a jeśli przy okazji uda nam się zrobić jakiś wynik, to będzie super!”

Wszystkim załogom życzymy fantastycznych wrażeń z żeglugi na pełnym morzu! Niecierpliwie czekamy na ich powrót i świetny finisz na mecie w Górkach! Do zobaczenia w niedzielę!

 

Dzięki monitoringowi GPS na żywo przez Flota-Online, można przebieg wyścigu B8 rozpoczynającego Regaty LOTOS Nord Cup Gdańsk 2019 śledzić tutaj!

https://regatyapp.flota-online.pl/pantaenius-b8-race-2019

 

 

Sponsor tytularny

Partnerzy główni

Partnerzy

Sponsorzy główni

Sponsorzy

Patron

Organizatorzy

Patroni medialni