Sponsor tytularny
Partner główny
Patron
Sponsorzy główni

Słońca i wiatru nikomu nie zabrakło!

Od soboty do poniedziałku ścigały się klasy Hobie Cat 14 i 16, Europa i L’Eqiupe. Słońca i wiatru na pewno nikomu nie zabrakło. Brakować mogło jedynie silnych nerwów i kremu z filtrem.  

Dominika Fajdasz i Bianka Śledzińska z KS Spójnia Warszawa w tym roku po raz pierwszy przesiadły się z Optimista na L’Equipe i wygrały wyścigi w tej klasie podczas LOTOS Nord Cup Gdańsk. Dziewczęta nie mają zamiaru na tym poprzestać, szykują się już na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w Sławie. „Żeglujemy dla adrenaliny! Jak się nie żegluje to życie jest nudne.” – wyznają. W przyszłym sezonie planują w tym samym składzie przesiąść się na 420-stkę.   

Kluczem do sukcesu dla Damiana Sieczkowskiego z ŻLKS Poznań, który wygrał regaty LOTOS Nord Cup Gdańsk w klasie Europa już trzykrotnie, była zdecydowanie ilość godzin spędzonych na wodzie.  Damiana na co dzień można spotkać na jeziorze Kierskim koło Poznania, gdzie w najbliższym czasie będzie się przygotowywał do startu w Mistrzostwach Polski.  

Szymon Cierzan i Zuzanna Szadziul pływający na Hobie Cat 16 od początku prowadzili w tej klasyfikacji i udało im się utrzymać tę pozycję do samego końca. Morski klimat Górek Zachodnich zdecydowanie im sprzyjał. Trzymamy kciuki za ich występ podczas Mistrzostw Europy we Francji.

W klasie Hobie Cat 14 wyścigi wygrał Bartosz Sajdak z ŻMKS Orlę Szczecinek.

Tomasz Sawukinas, sędzia główny regat LOTOS Nord Cup Gdańsk, choć nieco przemęczony, cieszy się z kolejnego rekordu frekwencji, jaką w tym roku odnotowują gdańskie regaty. „Dopisali zarówno żeglarze jak i pogoda. W takich warunkach żegluje się z przyjemnością i widać to po uczestnikach. Uśmiechy na twarzach i dobra zabawa! To także przyjemność pracy dla nas – obsługi i organizatorów regat, czyli AZS Galion i Yacht Club Gdańsk. Bardzo staramy się, aby wszystkie zaplanowane etapy i imprezy odbyły się sprawnie i w super atmosferze”.

Przed nami jednak zmiana pogody, nadchodzi front północny i prognozy mówią o przewadze wiatrów silnych i bardzo silnych do 6-7 w skali Beauforta. W najbliższych dniach jednocześnie na wodzie może być do 600 łódek, które będą prowadzone przez żeglarzy o bardzo różnym stopniu zaawansowania.

Bo już we wtorek Górki Zachodnie dosłownie zaroją się od najmłodszych żeglarzy – rozpoczyna się Vector Sails Cup w klasie Optimist. W tym roku znowu pobiliśmy rekord frekwencji i mamy ponad 260 zgłoszeń! Młodzi żeglarze chcą startować w Gdańsku, gdyż oprócz świetnej atmosfery i możliwości sprawdzenia swoich umiejętności na ciekawym akwenie, regaty są coraz bardziej prestiżowe. W 2019 wyścigi OPP B otrzymały współczynnik 1.6 w rankingu do Pucharu Polski.

Sponsorem tytularnym regat LOTOS Nord Cup Gdańsk jest Grupa LOTOS.

Zapraszamy na nasz fanpage na Facebooku i stronę www.upwind24.pl/nord-cup-2019/results, gdzie na bieżąco publikowane są wyniki wyścigów.

Obejrzyjcie też film z weekendowych zmagań naszych uczestników:

https://youtu.be/PNdrwalCGa0

 

Sponsor tytularny

Partnerzy główni

Partnerzy

Sponsor główny

Sponsorzy

Patron

Organizatorzy

Patroni medialni