Sponsor tytularny
Patron
Partner główny
Sponsorzy główni

Vector Sails Cup przeminął z wiatrem

W czwartek, zgodnie z planem, ze względu na tendencję wiatru do wzmagania się z biegiem dnia, wyścigi rozpoczęły się wcześniej, aby zdążyć rozegrać jak najwięcej tras zanim warunki staną się zbyt trudne dla najmłodszych uczestników. I udało się – grupa A rozegrała wszystkie 9 zaplanowanych wyścigów, w grupie B udało się przeprowadzić cztery. 

Klasyfikację dziewcząt do lat 9-ciu w klasie OPP grupa B wygrała Emilia Paszek z KS AZS AWFIS GDAŃSK. „Mocno wiało, ale się nie bałam, bo parę razy już przy takim wietrze pływałam. I ani razu się nie wywróciłam.” – mówi Emilia. Po regatach w Gdańsku Emilia odwiedzi Tarnobrzeg, gdzie weźmie udział w Mistrzostwa Polski do lat 9-ciu. „Mam zamiar być z przodu” – zapowiada zapytana o co będzie tam walczyć.

Zarówno w grupie OPP A jak i ogólnej klasyfikacji dziewcząt wygrała Asia Cymerman z UKS Barnim Goleniów, a drugie miejsce zajęła Ewa Lewandowska z KS AZS AWFIS GDAŃSK. „Mamy bardzo dobrych trenerów, ale też solidnie przepracowałyśmy zimę. To dzięki treningom i przygotowaniu do sezonu udało nam się wygrać” – mówią dziewczęta. Sezon żeglarski mają rzeczywiście pracowity; Ewa ma już za sobą udany występ w Mistrzostwach Europy, a Asia wybiera się na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży do Sławy i tam także ma ambicję wspiąć się tam na podium. Trzymamy kciuki!

Pełne wyniki regat Vector Sails Cup w klasie Optimist znajdują się na stronie stronę www.upwind24.pl/nord-cup-2019/results.

 

Podsumowaliśmy także akcję Super Sorter zorganizowaną wspólnie z Zakładem Utylizacyjnym w Gdańsku i Urzędem Miasta Gdańska. W akcji sprzątania plaży i lasu w Górkach Zachodnich udział wzięli wyposażeni w worki na śmieci: ponad setka zawodników z klasy Optimist, trenerzy, organizatorzy LOTOS Nord Cup Gdańsk i żeglarscy celebryci. W sumie zebrano 109 dużych worków śmieci i zapełniono ogromny kontener. Najlepsi „zbieracze” otrzymali w nagrodę stalowe bidony ufundowane przez sponsorów regat firmę LOTOS oraz GIWK.

W piątek 5 lipca poznamy zwycięzców w klasie Laser i po raz pierwszy podczas LOTOS Nord Cup Gdańsk 2019 do wyścigów przystąpią zawodnicy w klasach Nautica 450, Słonka, Finn i Flying Dutchman.

W sobotę i niedzielę regaty przeniosą się do Mariny Gdańsk, gdzie zawitają jachty morskie - uczestnicy Wyścigu o Bursztynowy Puchar Neptuna. Są to zawody, w których wspólnie startują uczestnicy regat Lotos Nord CUP Gdańsk oraz zlotu Baltic Sail, a wyniki zmagań całego weekendu będą liczyć się do Pucharu Zatoki Gdańskiej.

Sponsor tytularny

Partnerzy główni

Partnerzy

Sponsorzy główni

Sponsorzy

Patron

Organizatorzy

Patroni medialni