Sponsor tytularny
Partner główny
Patron
Sponsorzy główni

Wczoraj wykańczało nas słońce, dziś wykończył nas wiatr

Dziś powiało nieco mocniej, ale nadal upał dawał się niektórym we znaki. Udało się rozegrać wszystkie zaplanowane wyścigi. Organizatorzy dwoją się i troją, aby wykorzystać dobrą pogodę.  

Rozmawialiśmy dziś z Wiktorią Gołębiowską, mistrzynią świata do lat 21 w klasie Laser Radial, która bardzo chętnie by popłynęła w regatach, bo warunki super, jednak tym razem nic z tego. W tym roku podczas LOTOS Nord Cup Gdańsk Wika opiekuje się zawodnikami na wodzie jako trener.

Dużo tu piszemy o tym, jak ciężko na regatach pracują zawodnicy, a przecież i trenerzy także nie próżnują. Na przykład dbają o to, żeby głód i chłód nie przeszkadzał zawodnikom w rywalizacji i trzymają za nich kciuki tak, że aż ręce bolą.

- Wczoraj wykańczało na słońce, dziś wykończy nas wiatr.- relacjonowała Wika jeszcze z trenerskiego riba przed ostatnim startem. – To drugi bardzo długi dzień na wodzie, udało się rozegrać trzy zaplanowane wyścigi. A moi zawodnicy się spisują, Magda Kwaśna prowadzi w ILCA6 i ma komplet wygranych, Max Steele, pół Polak, pół Brytyjczyk, żegluje na czele stawki. Pozostali też radzą sobie dobrze. – chwaliła swoich podopiecznych.

Na wodzie był dziś także Stanisław Klimaszewski z Giżyckiej Grupy Regatowej, pływający na ILCA 7/Laser Standard. Jak obliczył, żegluje już na Laserze większość życia, tzn. piętnaście lat. To się nazywa prawdziwa miłość!

- To, co mnie kręci w żeglowaniu na Laserze to rywalizacja. Gdyby nie regaty i możliwość ścigania się z najlepszymi w kraju, to już bym dawno zrezygnował. – tłumaczył swoją pasję Staszek.

I z tej pasji powstało coś, co odgrywa niezmiernie ważną rolę w naszych regatach. Wiedza Staszka i jego znajomość oczekiwań żeglarzy posłużyła mu do stworzenia systemu online do organizacji regat Upwind24. Wszyscy go znacie, bo przez Upwind24 zgłaszacie się na regaty, sprawdzacie wyniki i ogłoszenia. Trzeba przyznać, że to kawał dobrej roboty. Dodajmy, że w sumie to robota po godzinach, bo Staszek póki co jednak zdecydowanie woli spędzać więcej czasu na pływaniu niż przy komputerze! W tegorocznych regatach ma apetyt na miejsce na podium i jak na razie dobrze mu idzie, bo jest trzeci.

Jutro ostatnie wyścigi dla klas ILCA, trzymajmy kciuki za dobre warunki!

Sponsor tytularny

Partnerzy główni

Partnerzy

Sponsor główny

Sponsorzy

Patron

Organizatorzy

Patroni medialni