Sponsor tytularny
Patron
Partner główny
Sponsorzy główni

Zakończenie największych regat w Polsce. Mnóstwo klas i wielkie emocje.

To był już ostatni dzień regat LOTOS Nord CUP Gdańsk. Dziś wiała delikatna bryza od morza, a fala o dużej częstotliwości utrudniała niektórym żeglowanie. Dla innych słabowiatrowe warunki były drogą do sukcesu.

Akwen w Górkach Zachodnich w ciągu ostatnich tygodni zagwarantował dużą zmienność warunków - od morskich do jeziornych. Profesjonalną organizację regat i przyjazny zespół sędziowski chwalili wszyscy. Uczestnicy docenili też udaną rywalizację i fakt, że podczas LOTOS Nord Cup Gdańsk uczący się zawodnicy mogą liczyć pomoc i rady swoich bardziej doświadczonych kolegów. Taka atmosfera doskonale podbija poziom wyścigów i daje wszystkim poczucie satysfakcji.

- To były strasznie długie regaty!– podsumowywał podczas zakończenia sędzia główny regat Tomek Sawukinas. - Codziennie niemal inna klasa i inne emocje.

Emocje rozpierały także szczęśliwych mistrzów podczas dzisiejszego zakończenia regat.

 

Nagrodę „Boat of the week” otrzymał Ocean TEAM „Miętus”, który nie ukończył Orvaldi B8 Race, gdyż Kpt. Adam Dobroch wraz z załogą zdecydowali się udzielić pomocy innemu jachtowi w potrzebie, trimaranowi „Go Bananas”. OceanTEAM przerwał wyścig i doholował uszkodzoną jednostkę wraz z załogą bezpiecznie do portu, dając świadectwo prawdziwie sportowej i żeglarskiej postawy.

 

Zwycięzcą w klasie Delphia 24 OD został team Star Telekom Waldemar Sałata, Krzysztof Mongird, Piotr Przybylski, Bolesław Płachecki. Tuż po odebraniu trofeum na gorąco tak komentowali swoje zwycięstwo.

- Nam się nie „udało” wygrać tych regat - my przyjechaliśmy tu, żeby je wygrać. Były trzy łódki bardzo blisko siebie, zacięta walka, ciasne wyścigi, dużo zmian liderów i fajna zabawa. Cały czas dzięki świetnej pracy załogi był komfort prowadzenia łódki. Właśnie tego potrzebujemy i tego szukamy w ściganiu się! – cieszyła się załoga.  

 

Regaty klasy Star wygrał team PG Racing czyli Marcin Styborski i Jerzy Sukow.

- Na klasie Star ciężko siedzieć i podziwiać widoki, łódka oddaje wszystko to, co się łódce daje. Dlatego dziś miałem problem z wejściem na podium – śmiał się po odebraniu statuetki Jerzy. - Przygotowaliśmy się dobrze do tego startu tu na akwenie i te przygotowania zaowocowały zwycięstwem. Bardzo się cieszymy!

 

W klasie 29-er wygrali Gucio Miciński i Mateusz Gwóźdź YKP Gdynia. W kategorii kobiet zwyciężyły Magdalena Chyla i Oliwia Jekiel Nauticus YC Olsztyn. Dziewczęta tak podsumowywały swoje starty:

- Dziś, na słabym i średnim wietrze udało nam się nadrobić wczorajsze straty i wygrać, bardzo się cieszymy. Przy silnym wietrze dość wyraźnie przegrywamy z chłopakami, którzy są ciężsi i silniejsi, my nie mamy takich warunków, ale dałyśmy radę.  

 

Zwycięzcami w klasie 505 zostali Mateusz Jura i Bartek Chroł z PSK 505.

- Tak naprawdę satysfakcjonowało nas tylko pierwsze miejsce. Dziś udało nam się obronić wczorajszy wynik osiągnięty przy pełnowiatrowych warunkach. Jesteśmy ciężką załogą i zdecydowanie wolimy jak mocno wieje, dziś było gorzej. Ale mamy ten sukces!

 

Świeżo upieczeni Mistrzowie Polski w klasie Snipe Łukasz Sokolowski i Piotr Sokolowski z ŻLKS Kiekrz Poznań tak komentowali swój występ:

- Świetne warunki, bardzo zróżnicowane i fajna rywalizacja. Walczyliśmy do końca, bo tak naprawdę do ostatniego wyścigu nie było wiadomo kto wygra. Udało się wygrać trzeci raz z rzędu i na pewno jeszcze wrócimy na te super regaty.

 

Łukasz Maksymowicz i Michał Wilanowski z Saling Legia to nowi Mistrzowie Polski w klasie Nautica 450.

- Sami nie wiemy jak nam się udało pływać tak równo i wygrać tak dużo wyścigów w tak różnych warunkach. Lubimy silny wiatr i wczoraj to były nasze warunki. Dziś pomogły dobre decyzje, dobry trym i trochę nawet rywale. Nie przypisujemy tu sobie całej zasługi – przyznał skromnie Łukasz Maksymowicz. – Kluczem do sukcesu jest też nie wywracać się, dalej idzie już lekko – dodał Michał.

 

Michał Korneszczuk dyrektor sportowy regat podczas zakończenia gratulował uczestnikom i dziękował sponsorom. 

- Żegnamy razem z Gdańskiem naszych zawodników po siedemnastu dniach rywalizacji. Wielkie brawa dla wszystkich zwycięzców i dla wszystkich, którzy byli na wodzie i się ścigali. Były super warunki i każdy z pewnością się wiele nauczył i to w sumie jest najważniejsze.

Dziękujemy sponsorom i partnerom za wsparcie, a w szczególności sponsorowi tytularnemu LOTOS Nord Cup Gdańsk.

 

Całe zakończenie regat można obejrzeć tu https://fb.watch/v/cVnEEP2b0/,

a szczegółowe wyniki na https://www.upwind24.pl/nord-cup-2021/results

Sponsor tytularny

Partnerzy główni

Partnerzy

Sponsorzy główni

Sponsorzy

Patron

Organizatorzy

Patroni medialni