Sponsor tytularny
Partner główny
Patron
Sponsorzy główni

Zmienny wiatr dla żeglarzy!

Pierwszy weekend LOTOS Nord Cup Gdańsk 2019 za nami i zakończyły się regaty klas 505, Delphia 24, Micro i O'pen Skiff. Znamy już pierwszych zwycięzców! Jednak przed nami jeszcze wiele wyścigów i wiele emocji, których LOTOS Nord Cup Gdańsk będzie nam dostarczał aż do 7 lipca.

Warunki dla żeglarzy w ten weekend nie były łatwe. Wiatr był zmienny i porywisty, co wymagało od uczestników nieustannej czujności i dopasowywania się do nowych warunków na morzu. Niektórym załogom udało się taką pogodę wykorzystać i wygrać wyścigi w swoich klasach.

Tomasz Brzozowski i Paweł Choroba zwyciężyli regaty LOTOS Nord Cup Gdańsk w klasie 505. „Zaowocowała wcześniejsza ciężka praca z trenerem na wodzie, a podczas tych wyścigów sprzyjały nam zmiany wiatru, które udało nam się w porę dojrzeć i zareagować” – podsumowują. To był ich pierwszy występ w gdańskich regatach na 505-tce, jednak z Nord Cup’em i Mariną AZS Galion znają się od wielu lat dzięki pływaniu w innych klasach. Niebawem zawitają także na regaty do Pucka, a potem na Mistrzostwa Europy w Danii. „Chcemy w tym roku wygrać Puchar Polski, albo się uda, albo nie, ale damy z siebie wszystko.” – mówi Tomek Brzozowski.

 

W klasie Micro zwyciężył Piotr Tarnacki z Bartoszem Makałą i Grzegorzem Banaszczykiem. „Nie było to łatwe zwycięstwo” – podkreśla. „Klasa świetnie się zaprezentowała, choć warunki były trudne. Konkurencja napierała na nas mocno i przegraliśmy dwa wyścigi, a ja dodatkowo walczyłem z kontuzją. Ale w niedzielę warunki były lepsze i udało się”. To dobry trening i świetny prognostyk dla załogi 77 Racing – ROCA przed Mistrzostwami Świata na Słowacji, na które wybierają się za dwa miesiące. Mamy także nadzieję, na jeszcze jeden występ załogi Tarnackiego w LOTOS Nord Cup Gdańsk. W przyszły weekend, na innej już łodzi, planują wziąć udział w Bursztynowym Pucharze Neptuna.

W pozostałych, zakończonych już wyścigach wygrali; DYSA MAJER NA FALI Sailing Team prowadzony przed Tobiasza Zajączkowskiego w klasie DELPHIA 24 OD i Jan Pacheco w klasie O'pen Skiff.

Szymon Cierzan i Zuzanna Szadziul pływający na Hobie Cat 16 po niedzielnych wyścigach prowadzą w tej klasyfikacji. „Zawdzięczamy prowadzenie spokojnej głowie, uważnej obserwacji i umiejętności pływania po zmianach” – mówi Szymon. Na co dzień trenują razem w UKS NAVIGO Sopot i pływają po tamtejszym akwenie. „W Górkach pływa się podobnie, ale jak zawieje północny wiatr i przyjdzie fala, to robi się trudniej i bardziej morsko niż w Sopocie” – dodaje Zuzanna. Załoga płynie w LOTOS Nord Cup Gdańsk już po raz trzeci i poza wygraną w gdańskich regatach ma także inne ambitne cele na ten sezon. Za niecałe trzy tygodnie wyruszają na Mistrzostwa Europy do La Rochelle we Francji, gdzie jak zapowiadają z przekonaniem, będą starali się powalczyć o wysokie miejsca. Czy wygrają tak dobrze rozpoczęte regaty w Gdańsku? Dowiemy się już w poniedziałek. 

Sponsorem tytularnym regat LOTOS Nord Cup Gdańsk jest Grupa LOTOS. Zapraszamy na nasz fanpage na Facebooku i stronę www.upwind24.pl/nord-cup-2019/results, gdzie na bieżąco publikowane są wyniki wyścigów.

Sponsor tytularny

Partnerzy główni

Partnerzy

Sponsor główny

Sponsorzy

Patron

Organizatorzy

Patroni medialni