Sponsor tytularny
Sponsorzy główni
Organizatorzy

Bursztynowy Puchar Neptuna

 

Wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna odbył się po raz pierwszy w 2010 roku. Jego pomysłodawcą jest Mateusz Kusznierewicz. Miał to być wyścig łączący zlot Baltic Sail i regaty Nord CUP. Od samego początku wydarzenie to przyciągało żeglarzy z różnych środowisk. W tym wyjątkowych regatach możemy zobaczyć żeglarzy startujących na jachtach jednokadłubowych, katamaranach, a nawet deskarzy z żaglem lub latawcem.

Każdego roku na podstawie Bursztynowego Pucharu Neptuna, który należy obecnie do stałej wystawy Muzeum Bursztynu w Gdańsku, wygrawerowane zostają imię, nazwisko i nazwa jachtu zwycięzcy całego wyścigu. Oprócz tego wyłaniani są zwycięzcy poszczególnych podkategorii.

W roku 2019 odbędzie się już 10 edycja wyścigu. Trasa powiedzie ze startu w okolicy plaży Stogi (okoloca pławy GW) wzdłuż Gdańskich plaż, aż do boi zwrotnej przy molo w Sopocie i z powrotem na Stogi (GW). Start w sobotę 6 lipca. 

W edycji 2019, oprócz nagrody głównej, wyróżnione zostaną również podkategorie:

– Jachty jednokadłubowe poniżej 6,5 m,
– Jachty jednokadłubowe 6,5 – 8 m,
– Jachty jednokadłubowe 8 – 10 m,
– Jachty jednokadłubowe 10 – 12 m,
– Jachty jednokadłubowe powyżej 12 m,
– Jachty wielokadłubowe,
– Deski z żaglem lub latawcem.

Aby wystartować tylko w tym wyścigu wystarczy wypełnić formularz internetowy tutaj wybierając Wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna oraz pojawić się na linii startu.

Zapisy możliwe są również na miejscu. Formularz startu można wypełnić w biurze regat Nord CUP lub w biurze organizatora zlotu Baltic Sail – należy się tam zgłosić do dnia 06.07.2019 do godziny 09.00.

Trasa wyścigu:

 

Dotychczasowi zwycięzcy:

2018

2018 – Piotr Tarnacki – ROCA – czas startu: 12:00:00 / czas mety: 13:52:35

PODKATEGORIE BURSZTYNOWEGO PUCHARU NEPTUNA
1. Jachty jednokadłubowe poniżej 6,5m: Piotr Adamowicz / Neoprofil (POL 9668)
2. Jachty jednokadłubowe 6,5 – 8m: Radosław Cierpiał / SALAMANDER (POL B-ONE)
3. Jachty jednokadłubowe 8 – 10m: Ireneusz Siwek / ZOLTAR (POL 5132)
4. Jachty jednokadłubowe 10 – 12m: Tomasz Makowski / Apollo Sails 2 EASY 2 (POL 6557)
5. Jachty jednokadłubowe powyżej 12m: Zbigniew Gutkowski / GLOBE (POL 2)
6. Jachty wielokadłubowe: Piotr Tarnacki / ROCA (POL 77)

2017

2017 – Wojciech Kaliski i Filip Walczak – eXploder 20 – czas startu: 12:00:00 / czas mety: 13:30:30
PODKATEGORIE BURSZTYNOWEGO PUCHARU NEPTUNA
1. Jachty jednokadłubowe poniżej 6,5m: Piotr Adamowicz / Neoprofil (POL 9668)
2. Jachty jednokadłubowe 6,5 – 8m: Meczysław Trzpis / Zorba (POL 1254)
3. Jachty jednokadłubowe 8 – 10m: Łukasz Paszko / Duży Ptak (POL 5215)
4. Jachty jednokadłubowe 10 – 12m: Łukasz Trzciński / PGO Good Speed (POL 14000)
5. Jachty jednokadłubowe powyżej 12m: Sergey Pavlenko / BLAGODARNOST’2 (RUS 5545)
6. Jachty wielokadłubowe: Wojciech Kaliski / eXploder 20 (POL 44)
Wyścig o BPN 2017 >>kolejność na mecie<<

2016

2016 – Michał Domański – MACH2 – czas startu: 12:00:00 / czas mety: 13:27:12
PODKATEGORIE BURSZTYNOWEGO PUCHARU NEPTUNA
1. Jachty jednokadłubowe poniżej 6,5m: Michał Domański / MACH2 (POL 3842)
2. Jachty jednokadłubowe 6,5 – 8m: Piotr Kowalewski / Rockfin-Indygo (POL 9)
3. Jachty jednokadłubowe 8 – 10m: Eugeniusz Ginter / Vihuela (POL 2180)
4. Jachty jednokadłubowe 10 – 12m: Andrzej Zieliński / Aquarella (POL 6557)
5. Jachty jednokadłubowe powyżej 12m: Mariusz Kowalski / Fujimo (DL 5412AA)
6. Jachty wielokadłubowe: Piotr Tarnacki / Roca-Volvo (POL 77)
Wyścig o BPN 2016 >>kolejność na mecie<<

2015

2015 – Filip Walczak – GARMIN – czas startu: 12:15:00 / czas mety: 16:10:05
PODKATEGORIE BURSZTYNOWEGO PUCHARU NEPTUNA
1. Jachty jednokadłubowe poniżej 6,5m: Paweł Nurkowski / 49er
2. Jachty jednokadłubowe 6,5 – 8m: Bogdan Wrzesień / Master3 Raven IT
3. Jachty jednokadłubowe 8 – 10m: Eugeniusz Ginter / Vihuela
4. Jachty jednokadłubowe 10 – 12m: Paweł Górski / ONE & ONLY
5. Jachty jednokadłubowe powyżej 12m: Jerzy Matuszak / Dancing Queen
6. Jachty wielokadłubowe: Filip Walczak / GARMIN
Wyścig o BPN 2015 >>kolejność na mecie<<

2014

2014 – Zbigniew Gutkowski – jacht s/y ENERGA – czas startu: 12:16:00 / czas mety: 14:42:50
PODKATEGORIE BURSZTYNOWEGO PUCHARU NEPTUNA
1. Jachty jednokadłubowe poniżej 6,5m: Piotr Kula / (POL 17)
2. Jachty jednokadłubowe 6,5 – 8m: Ireneusz Siwek / Menuet (POL 450)
3. Jachty jednokadłubowe 8 – 10m: Eugeniusz Ginter / Vihuela (POL 2180)
4. Jachty jednokadłubowe 10 – 12m: Łukasz Trzciński / GOODSPEED (POL 14000)
5. Jachty jednokadłubowe powyżej 12m: Zbigniew Gutkowski / ENERGA (POL 53)
6. Jachty wielokadłubowe: Filip Wójcikiewicz / CATCHUP (POL 6725)
7. Deski z żaglem lub latawcem: Milena Rudzińska
Wyścig o BPN 2014 >>kolejność na mecie<<
Wyścig o BPN 2014 >>klasyfikacja w podkategoriach<<

2013

2013 – Marek Kowalski – katamaran s/y Oiler – czas startu: 14:47:00 / czas mety: 16:06:08
Podkategorie Bursztynowego Pucharu Neptuna
1. Micro Cruiser – Paweł Bogdan, POL 93
2. Micro – Gienadyj Swistunow, RUS 39
3. Jednokadłubowe poniżej 6,5m – Michał Domański, Ćma
4. Jednokadłubowe 6,5 – 8m – Dawid Matysiak, Trym
5. Jednokadłubowe 8 – 10m – Krzysztof Paul, Duży Ptak
6. Jednokadłubowe 10 – 12m – Mariusz Maćkowiak i Andrzej Zieliński, Aquarella
7. Jednokadłubowe powyżej 12m – Krzysztof Krempeć, Mag Racing
8. Wielokadłubowe – Marek Kowalski, Oiler

2012

2012 – Marek Kowalski – katamaran s/y Oiler – czas startu: 13:30:00 / czas mety: 15:32:05

2011 – Sergey Pavlenko – jacht s/y Blagodarnost – czas startu: 13:05:00 / czas mety: 14:49:12

2010 – Przemysław Zagórski – jacht s/y Swallow

Sponsor tytularny

Partnerzy główni

Partnerzy

Sponsor główny

Sponsorzy

Organizatorzy

Patroni medialni