Sponsor tytularny
Partner główny
Patron
Sponsorzy główni

Helly Hansen jest z nami

W tegorocznych regatach Lotos Nord Cup Gdańsk Helly Hansen sponsoruje nagrody dla dzieci i dorosłych zawodników oraz wyposaża w odzież ekipę sędziów i organizatorów wydarzenia. Dziękujemy za wsparcie!

Helly Hansen to marka odzieży technicznej, która zapracowała na zaufanie jakością i funkcjonalnością. Chroni żeglarzy przed żywiołami podczas ekstremalnych rejsów dalekomorskich i pozwala cieszyć się żeglarstwem śródlądowym.

HISTORIA MARKI

Helly Juel Hansen spędził swoje życie walcząc z siłami natury. W wieku 15 lat wyruszył w morze jako chłopiec pokładowy, by 10 lat później zdobyć dyplom kapitański. Miał reputację bardzo twardego żeglarza, który wyruszał na łowy niezależnie od pogody.

Dla większości żeglarzy niesprzyjające warunki atmosferyczne były poważną przeszkodą. Spędzali wiele godzin na smarowaniu swoich ubrań, by uczynić je wodoszczelnymi. Jednak materiał często przepuszczał wodę i wiatr, a ponadto stawał się sztywny i lepki. Helly Juel Hansen wymyślił sposób, by materiał był zarazem miękki i wodoszczelny, nasączając go olejem lnianym. Ponadto rybacy, którzy wcześniej zużywali trzy komplety odzieży w jednym sezonie, teraz mogli nosić jeden zestaw nawet przez trzy lata. W pierwszym roku swojej działalności firma sprzedała 2000 sztuk odzieży żeglarskiej.

 

OD NAJWYŻSZYCH GÓR PO NAJGŁĘBSZE MORZA

Oferta HH rozwinęła się od prostych żeglarskich ubiorów z płótna do strojów, w których można czuć się komfortowo od bieguna do bieguna, od najwyższych gór po najgłębsze morza. Firma w dalszym ciągu wspiera spuściznę kapitana Hansena poprzez długą listę nowatorskich innowacji opracowanych w oparciu o informacje od osób, które pracują lub uprawiają turystykę w najtrudniejszych warunkach na świecie.

Sprzęt żeglarski HH jest noszony przez światowej klasy żeglarzy na wszystkich pięciu oceanach. Firma szczyci się szeroką współpracą z organizatorami regat i stowarzyszeniami żeglarskimi. 

Więcej o historii innowacji Helly Hansen znajdziecie na: https://www.hellyhansen.com/about-us/heritage/

fot. Bartosz Modelski Sail Spotting

Sponsor tytularny

Partnerzy główni

Partnerzy

Sponsor główny

Sponsorzy

Patron

Organizatorzy

Patroni medialni