Sponsor tytularny
Patron
Partner główny
Sponsorzy główni

Laserowi zawodowcy dali z siebie wszystko!

W piątek 5 lipca poznaliśmy zwycięzców w klasie Laser i po raz pierwszy podczas LOTOS Nord Cup Gdańsk 2019 do wyścigów przystąpili zawodnicy w klasach Nautica 450, Słonka, Finn i Flying Dutchman.

„Wiatr nadal mamy silny, ale stały i porządne zafalowanie na akwenie. Takie warunki to ideał dla zawodowców z klasy Laser.” – mówi Tomasz Sawukinasz, sędzia główny regat. „Regaty dla Laserów przebiegły bez żadnych problemów. Nie było żadnego zgłoszenia protestowego, co jest tak rzadką sytuacją, że prawie niemożliwą. Dzięki temu komisja miała nieco ułatwioną pracę.” – cieszy się sędzia główny, który przez ostatni tydzień jest tak zapracowany, że w zasadzie nie opuszcza bazy regat w AZS Galion.  

Po południu poznaliśmy zwycięzców zmagań, które trwały aż trzy dni, przy bardzo ekstremalnych warunkach wiatrowych. W klasie Laser Standard wygrał Dawid Kania z ŻLKS Poznań, który wychwala poziom grupy, która startowała w tegorocznym Nord Cup’ie. „Jestem naprawdę zaskoczony, że wygrałem. Grupa składała się z juniorów i kilku seniorów, ale musze przyznać, że dają z siebie chłopaki wszystko i jest co robić!”. To był drugi start Dawida w LOTOS Nord Cup Gdańsk. Życzymy dalszych sukcesów.

„Tu na Górkach są spore fale i ciężkie warunki, trudno jest pływać, ale dałyśmy sporo z siebie i jesteśmy zadowolone. Wygrana nie jest najważniejsza, najważniejsze, że dobrze pływałyśmy” – mówi Julia Szymczak z MKS „Dwójka” Warszawa, która wygrała w klasie Laser Radial w klasyfikacji kobiet U19 i U17. „Żeglarstwo to super sport, a Laser to najlepsza łódka! Nasze rodziny zawsze się dziwią, jak my dajemy radę tak żeglować” – śmieje się Julia razem Amelią, koleżanką z warszawskiego klubu. Przed dziewczętami jeszcze Gdynia Volvo Sailing Days i Mistrzostwa Polski w Sprincie w Gdyni. Powodzenia!

Pełne wyniki regat w klasie Laser znajdują się na stronie www.upwind24.pl/nord-cup-2019/results.

Warunki, które od kliku dni funduje nam morski kliemat Górek Zachodnich były bardzo dużym wyzwaniem dla zawodników, którzy dopiero dziś wystartowali w LOTOS Nord Cup Gdańsk w klasach Nautica 450, Słonka, Finn i Flying Dutchman. Kto najlepiej poradzi sobie z tą próbą sił dowiemy się już w sobotę po południu.

A w sobotę i niedzielę regaty LOTOS Nord Cup Gdańsk zawitają także do Mariny Gdańsk, gdzie będą cumować jachty morskie - uczestnicy Wyścigu o Bursztynowy Puchar Neptuna, w którym wspólnie wystartują uczestnicy regat Lotos Nord CUP Gdańsk oraz zlotu Baltic Sail. Wyścig będzie można podziwiać w okolicach plaży Gdańsk Brzeźno w sobotę w godzinach 12.00-17.00, a nagrody zostaną wręczone o godzinie 20.00 na scenie na Ołowiance. Zapraszamy do kibicowania!

Sponsor tytularny

Partnerzy główni

Partnerzy

Sponsorzy główni

Sponsorzy

Patron

Organizatorzy

Patroni medialni