Sponsor tytularny
Partner główny
Patron
Sponsorzy główni

Orvaldi B8 Race na fali

Najpopularniejsze regaty w Polsce czyli LOTOS Nord Cup Gdańsk zostały rozpoczęte!

Dziś o 19.00 w kierunku boi zwrotnej na złożu B8 wyruszyły jachty pełnomorskie. Jak sobie poradzą? Rekordziści powinni dotrzeć do mety już jutro rano. 

Zapraszamy na tracking wyścigu https://regatyapp.flota-online.pl/orvaldi-b8-race-2021

Jak sobie poradzą żeglarze z długodystansowym wyścigiem pełnomorskim? Wystartowali przy dobrym wietrze i na falach. A co z tego wyniknie zobaczymy już jutro!

Taki wyścig, jak Orvaldi B8 to wbrew pozorom wyścig dla każdego jachtu morskiego, gdyż formuła przelicznikowa pomaga zrównać szanse zróżnicowanych jednostek. Tomasz Konnak, który na swoim jachcie "Czarodziejka" ściga się dziś w LOTOS Nord Cup Gdańsk po raz dwunasty, gorąco zachęca do takiej rywalizacji. 

"Do klas przelicznikowych, a zwłaszcza do ORC, mogę zachęcić tym, że w tej klasie rzeczywiście każdy jacht ma szansę. Ten najmniejszy i najwolniejszy też. Oczywiście musi mieć dobre żagle, sprzęt, zgraną załogę, dobrego sternika i nie może robić błędów – to jest jasne. Ale niezależnie od swojej wielkości, jeżeli jest poprawnie skonstruowany, to naprawdę ma szansę powalczyć. I te niuanse bardzo dobrze widać. Weźmy na przykład dwa jachty typu „ćwiartka” jak stary Conrad 780, z których jeden jest bardziej zabudowany i cięższy i ma gorszą trochę stateczność. Jeśli od obu weźmiemy świadectwa pomiarowe i przeliczymy te czasy w wyścigu, to ten wolniejszy jacht bez przeliczenia ma szanse bardzo małe, a z przeliczeniem już znacznie większe. Podobnie jest w klasie KWR, to jest klasa trochę prostsza, ale też wolniejszy jacht ma szanse."

Trzymamy kciuki i czekamy na mecie na tych najszybszych i najwolniejszych, oby te 120 mil było dla nich pełne świetnych i niezapomnianych emocji!

Sponsor tytularny

Partnerzy główni

Partnerzy

Sponsor główny

Sponsorzy

Patron

Organizatorzy

Patroni medialni