Sponsor tytularny
Patron
Partner główny
Sponsorzy główni

Ostatnie wyścigi ENERGA NORD CUP Gdańsk 2023 - klasy Snipe 29er, 49erFX i 49er.

Ostatni weekend regat ENERGA NORD CUP Gdańsk natura zapewniła żeglarzom świetne warunki. Pełne słońce, wysoka temperatura i silny wiatr - czego chcieć więcej? Na akwenie w Górkach Zachodnich odbywały się Mistrzostwa Polski klasy Słonka oraz rywalizacja w klasach 29er, 49erFX i 49er.

W piątek żeglarze znowu musieli trochę  poczekać na wiatr, ale w końcu udało się rozegrać wszystkie wyścigi.

- Rano nic nie wskazywało, że tak się fajnie rozwieje i w końcu poczuliśmy jak to jest na NORD CUPie. To jest nasz trzeci raz, zawsze tu wieje i trzeba cisnąć. – opowiadali Karol Maciejewski Tomasz Mirowski z ŻLKS Poznań. - Klasa Słonka to fajna klasa, na której można zacząć zabawę z żeglarstwem sportowym nawet w dość późnym wieku i to jest super, że prawie każdy może w to wejść.

Dla wymagających klas olimpijskich 49-er i 49er FX podczas weekendowe wyścigi w Górkach Zachodnich były szybkim przygotowaniem do Mistrzostw Świata, które odbędą się za dwa tygodnie w Niemczech. Kadra juniorska przyjechała do Gdańska z trenerami, trenowali precyzję i szybkość pokonania trasy. Początkujące załogi trenowały dogadywanie się na wodzie, współpracę i wspólny język.

Także zawodniczki z klasy 29-er się nie oszczędzały i dały z siebie wszystko.

- Za nami trudne regaty w Gdyni, tutaj też wyścigi były wymagające fizycznie, trasa była dość długa, ale w sumie sobie poradziłyśmy. Górki Zachodnie to jeden z najlepszych akwenów w Polsce, bo jest bardzo różnorodny. Można spotkać fale, a jednocześnie płaską wodę od lądu. Często tu wracamy na treningi i super się tu pływa. – podsumowywały ostatnie wyścigi Antonina Ołowiak i Agata Gabrysiak z Nauticus YC Olsztyn.

Jan Sibilski Bartosz Napierała ŻLKS Poznań, zwycięzcy regat na ENERGA NORD CUP Gdańsk i aktualni Mistrzowie Polski w klasie Snipe, zachwalali zalety swojej klasy.

- Klasa Słonka to bardzo fajna klasa, świetna rywalizacja jednocześnie pomagamy sobie, mamy zgraną flotę, w której panuje rodzinna atmosfera. Tutaj w Gdańsku w tej drużynie jesteśmy po raz pierwszy. Świetnie się tu pływa, fala tu jest większa niż na innych akwenach.

 

I to już koniec naszych regat, bardzo dziękujemy wszystkim zawodnikom, trenerom i kibicom za udział w 18. edycji ENERGA NORD CUP Gdańsk! Do zobaczenia za rok!

Sponsor tytularny

Sponsorzy

Patron

Sponsorzy główni

Partnerzy

Organizator wspierający

Partnerzy główni

Patroni medialni

Organizatorzy