Sponsor tytularny
Patron
Partner główny
Sponsorzy główni

Rok powrotów na ENERGA NORD CUP Gdańsk 2024

Przygotowania w pełni i nie możemy się doczekać! To będzie rok wielkich powrotów na Górki Zachodnie. 21 czerwca już po raz dziewiętnasty rozpoczną się najpopularniejsze regaty w Polsce ENERGA NORD CUP Gdańsk.

- Na tegoroczną edycję ENERGA NORD CUP Gdańsk przyjeżdżają do nas dawno nie widziane klasy – zapowiada Michał Korneszczuk, dyrektor sportowy regat. – Będziemy gościć znaną wszystkim klasę Omega, wracają też wyścigi w klasie Nautica 450. Cieszymy się, że nasza impreza skłania do powrotu na ten fantastyczny akwen zarówno najmłodszych żeglarzy jak i tych bardziej doświadczonych!

Można podglądać!

Trasy wyścigów podczas ENERGA Nord Cup Gdańsk ustawione są zawsze w pobliżu gdańskich plaż Stogi, Górki Zachodnie oraz Brzeźno, więc można – najlepiej z lornetką - obserwować zmagania zarówno z lądu jak i z wody. Bazą regat tradycyjnie będzie malowniczo położona marina Galion w Górkach Zachodnich i tam żeglarzom będzie się można również przyjrzeć z bliska podczas przygotowań do startów.

Zapowiedzi, relacje i inne związane z wydarzeniem materiały można śledzić tu:

https://www.instagram.com/energa_nord_cup_gdansk/

https://www.facebook.com/NordCUP/

https://www.youtube.com/@NordCupTV

Zawodników do zgłaszania się na https://www.upwind24.pl/nord-cup-2024

 

Stałe punkty programu

Nie zabraknie stałych wydarzeń integrujących środowisko żeglarskie. Jak zwykle na początku rozgrywek odbędzie się Orvaldi B8 Race dla jachtów morskich, którego trasa wybiega poza „magiczną granicę Helu”. W ostatni weekend czerwca duże jachty zobaczymy na zatoce podczas Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski ORC oraz wyścigu Pantaenius NORD CUP Classic.  Jak zwykle licznie odwiedzą Gdańsk najmłodsi żeglarze na Optimistach, aby zmierzyć się z prawdziwie morskimi warunkami podczas Vector Sails Cup.

Wydarzenia specjalne

Klasa ILCA, zawsze licznie odwiedzająca gdańskie regaty, w tym roku rozegra na Zatoce Gdańskiej zawody w ramach Pucharu Europy, a rozwijający się młodzi żeglarze z szybkiej klasy 49er będą mogli pościgać się w zawodach FX Open Series.

Organizacja 

Organizatorami wydarzenia są Yacht Club Gdańsk i AZS COSA Górki Zachodnie. Sponsorem tytularnym regat jest Energa z Grupy Orlen. Poziom organizacji i atmosfera co roku przyciągają ponad 1000 zawodniczek i zawodników na ponad 500 łódkach. Oprócz wyścigów w trakcie wydarzenia ponownie zostanie zorganizowana Eco Liga, w której będzie można w formie ekologicznej zabawy dla uczestników wygrać ciekawe nagrody. Organizatorzy mają ambicję edukować młodych żeglarzy i pokazywać, że środowisko wodniackie nie tylko czerpie z przyrody, ale także o nią dba.

 

Harmonogram

19 edycja ENERGA NORD CUP Gdańsk:

21 czerwca - 7 lipca 2024

 

21-23 czerwca           Orvaldi B8 Race

22-23 czerwca           RS 21 CUP oraz Finn, OSF i FD

22-24 czerwca           Hobie Cat 16, Nacra 15, Europa i L'Equipe

25-27 czerwca           ILCA 4, 6 i 7

28-30 czerwca           Pantaenius Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski ORC

29-30 czerwca           Pantaenius NORD CUP Classic ORC, KWR i Open, a także Omega, Nautica 450, Micro i Delphia24                 

2-4 lipca                     Optimist A i B

5-7 lipca                     420, 49er i Słonka

6-7 lipca                     Korsarz

Sponsor tytularny

Partnerzy główni

Partnerzy

Sponsorzy główni

Sponsorzy

Patron

Organizatorzy

Patroni medialni