Sponsor tytularny
Patron
Partner główny
Sponsorzy główni

Startujemy dziś!

Już za chwilę, już za moment rozpoczniemy 18-tą edycję ENERGA NORD CUP Gdańsk  - zaczynamy jak zwykle długodystansowym Orvaldi B8 Race dla jachtów morskich. Czekamy na Was - poniżej przydatne dla wszystkich informacje organizacyjne! 

Ważne komunikaty od organizatorów AZ COSA Górki Zachodnie i Yacht Club Gdańsk.

BIURO REGAT - przed recepcją w przyczepie Pantaenius. Otwarte od piątku 23.06.2023 r. do niedzieli 09.07.2023 r. w godzinach 8.00-20.00

MAPKA ORIENTACYJNA OŚRODKA AZS COSA GDAŃSK

 

WJAZD DO OŚRODKA – ze względów bezpieczeństwa, proszę o wybieranie właściwych wjazdów. 

A GŁOWNA BRAMA – wjazd tylko i wyłącznie dla aut osobowych i motocykli.
B BRAMA TECHNICZNA – wjazd dla busów i aut z przyczepami.

MELDUNEK I ZGŁASZANIE SPRZĘTU WŁASNEGO – Recepcja Hotelu Galion.

SPRZĘT WŁASNY – auta, przyczepy, jednostki pływające i inne.

- Na terenie ośrodka AZS COSA sprzęt własny w okresie 21.06 – 11.07.2023 przetrzymywany jest nieodpłatnie.
- Każdy sprzęt musi być oznaczony numerkiem.
- Sprzęt niezgłoszony i pozostawiony po 11.07.2023 płatny według cennika – 6zł m2.

MARINA – Umożliwiamy pozostawienie jednostek pływających, biorących udział w regatach według kolejności startujących klas. Łodzie należy ustawiać pod murkiem oddzielającym restaurację/hotel od mariny. Ze względów bezpieczeństwa prosimy o nie zastawianie drogi pożarowej ( droga oznaczona czerwonymi znakami „NIE ZASTAWIAĆ” )

- Strefa na wózki startujących zawodników: bezpośrednio przy slipie sportowym.

DOSTĘP DO DŹWIGU W NCŻ: Płatność indywidualna w NCŻ u Bosmana.

- 30.06.2023 od 16:00 do 19:30
- 01.07.2023 od 8:00 do 10:00

UWAGA!

DOSTĘP DO INFRASTRUKTURY SPORTOWEJ na czas regat 23.06-09.07.2023 jest nieodpłatny ( hala sportowa, orlik, boisko plażowe, zewnętrzny kort tenisowy z syntetyczną nawierzchnią). Rezerwacja infrastruktury może jednak zostać zgłoszona tylko i wyłącznie przez trenera grupy!

 

Pierwszy weekend

Już dziś rozpocznie się długodystansowy Orvaldi B8 Race dla jachtów morskich czyli wyścig dla wytrwałych, którzy nie boją się wypłynąć nocą poza magiczną granicę cypla. Odbędą się także pierwsze wyścigi Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski ORC Double Handed. Od soboty do zmagań dołączą klasy OSF Windfoil, Europa, Finn i Hobie Cat 14 i 16.

- Jesteśmy gotowi! To już nasza 18 edycja! Mamy ją zamiar celebrować hucznie i w dużym gronie! – zapowiada Michał Korneszczuk, dyrektor sportowy regat. – Liczymy, że i tym razem zobaczymy na wodach Zatoki Gdańskiej więcej niż tysiąc zawodników!

W sumie podczas regat miasto Gdańsk odwiedzi ponad 20 klas jachtów, a uczestnicy powalczą aż o trzy tytuły Mistrza Polski. Wszystkich zapraszamy także do śledzenia wydarzenia w mediach społecznościowych.

Zapraszamy do podziwiania sportowych zmagań na wodzie i z lądu. Trasy wyścigów będzie można obserwować z wody i z plaży, zwłaszcza w okolicy plaży Stogi (okolica pławy GW) i mola w Brzeźnie. Miasteczko regatowe usytuowane jest na terenie hotelu Galion. Organizatorzy, Yacht Club Gdańsk i AZS COSA Górki Zachodnie dwoją się i troją, aby wszystko dopiąć na ostatni guzik. Nie bez powodu - to świetna organizacja co roku przyciąga tłumy spragnionych rywalizacji żeglarzy bez żadnych ograniczeń wiekowych. Organizatorów wspiera sponsor tytularny Energa z Grupy Orlen.

Sponsor tytularny

Partnerzy główni

Partnerzy

Sponsorzy główni

Sponsorzy

Patron

Organizatorzy

Patroni medialni