Sponsor tytularny
Partner główny
Patron
Sponsorzy główni

Wygrywają ostrzy i szybcy

To były trzy dni bardzo intensywnych i wymagających wyścigów. Ostatniego dnia wiatr zelżał do 8-16 węzłów i po dwóch dniach eliminacji zawodnicy przystąpili do ostatecznej rywalizacji na głębszych morskich wodach. Wszyscy starali się jak najlepiej wypaść, bo to ważne zawody. Regaty Vector Sails Cup dla OPP B w rankingu do Pucharu Polski mają współczynnik 1.6.  Brawa dla naszych zawodników!

Trenerka Basia Strzyżewska z AZS Uniwersytet Warszawski, która na regatach LOTOS Nord Cup Gdańsk jest już trzeci raz, podsumowuje starty swoich podpiecznych:

- Dzieci zrobiły bardzo duży postęp, jestem z nich bardzo zadowolona, bo cały czas się rozwijają i chcą pływać na morzu, nie tylko na jeziorach. Ale ponieważ jesteśmy z Warszawy to zwykle trenujemy na Zalewie Zegrzyńskim.  Za parę dni tu w Górkach Zachodnich zaczynamy zgrupowanie i już zaczynamy się przygotowywać do kolejnych LOTOS Nord Cup Gdańsk za rok, na których na pewno nas nie zabraknie.

 

Pierwsze miejsce w grupie B zajęła Emilia Paszek z KS AZS AWFiS Gdańsk, a w klasyfikacji chłopców najlepszy był Karol Gaj z TS Kuźnia Rybnik.

- Udało mi się wygrać regaty LOTOS Nord Cup Gdańsk w klasie Optimist! – cieszyła się po rozdaniu nagród Emilia. - Może dlatego, że to mój akwen i dużo na nim trenuję. Przez te trzy dni miałam dobrą prędkość, ostrość i dobrze mi się pływało wtedy, kiedy wiało mniej i wtedy kiedy wiało bardziej.  

Lila Sochaj z KS AZS AWFiS Gdańsk opowiadała nam pierwszego dnia zawodów:

-  Jestem wytrzymała, mam mocne mięśnie i nie jest to dla mnie problem wybalastować łódkę. A to było najważniejsze i dało mi przewagę.

I tę przewagę udało się Lili utrzymać do samego końca , bo wygrała bezkonkurencyjnie całe regaty w grupie OPP A. W klasyfikacji chłopców w grupie A pierwsze miejsce zdobył jej kolega z klubu Filip Marjański.

Zobaczcie film relacjonujący wyścigi w klasie Optimist: https://youtu.be/q3D0Juq0ZN4

 

 

Regaty jednak nadal trwają! Już w piątek 3 lipca na starcie staną kolejne klasy Flying Dutchman, Hobie Cat, Nautica 450, Delphia 24 i 420, a w najbliższy weekend odbędą się kolejne wyścigi dla jachtów morskich - Bursztynowy Puchar Neptuna i Pantaenius Nord Cup Classic.

Po weekendzie nastąpi przerwa w startach w LOTOS Nord Cup Gdańsk 2020, które zostaną wznowione w kolejną sobotę 11 lipca.

 

Zapraszamy na nasz fanpage na Facebooku i stronę www.nordcup.pl i stronę https://www.upwind24.pl/nord-cup-2020/results, gdzie na bieżąco publikowane są wyniki wyścigów.

Sponsor tytularny

Partnerzy główni

Partnerzy

Sponsor główny

Sponsorzy

Patron

Organizatorzy

Patroni medialni