Sponsor tytularny
Patron
Partner główny
Sponsorzy główni

Wystartowaliśmy! Orvaldi B8 trwa!

Dziś tradycyjnie zainaugurowaliśmy regaty ENERGA NORD CUP Gdańsk 2023 długodystansowym Orvaldi B8 Race. Ponad 100 mil ścigania czeka 19 załóg, które wystartowały w naszym pełnomorskim wyścigu do platformy na złożu B8. Wieje silny wiatr z północy, a zawodnikom towarzyszy spore zafalowanie. To będzie długa noc!

 

Zapraszamy Was do śledzenia trackingu Orvaldi B8 na żywo, dzięki któremu w czasie rzeczywistym możecie obserwować pozycje jachtów, ich prędkość i kierunek, w którym zmierzają. 

TRACKING: Orvaldi B8 Race 

 
 
 
O WYŚCIGU

Orvaldi B8 Race został stworzony z myślą o żeglarzach , który lubią wyścigi długodystansowe. Wiele załóg oczekiwało takiego właśnie dłuższego wyścigu na regatach Nord CUP Gdańsk i wychodząc na przeciw tym oczekiwaniom organizatorzy postanowili dołączyć do nordcupowych startów również taki wyścig.


Trasa wyścigu prowadzi od startu w okolicach boi GW w Górkach Zachodnich do boi, która specjalnie dla tego wyścigu  zostanie postawiona na południe od platformy LOTOS Petrobaltic na złożu B8. Meta wyścigu ustawiona będzie na wysokości Yachtklubu Stoczni Gdańskiej. Całkowita długość trasy to ok. 120 Mm. Jest pierwszym wyścigiem, który wybiega tak daleko, za „magiczną granicę” cypla, zatem jest to pierwszy prawdziwie morski wyścig. Dzięki temu jak ustalona zastała trasa, czyli poza utartą strefę półwyspu, można liczyć na dobry wiatr.

Wyścig jest częścią Mistrzostw Zatoki Gdańskiej, ale można również wziąć w nim udział niezależnie (będzie miał on także własną klasyfikację, tak jak jest to np. w przypadku Wyścigu o Bursztynowy Puchar Neptuna). Ponadto zaliczany jest do regat Pucharu Bałtyku Południowego.

Wyniki na platformie Upwind24

W zeszłym roku pierwszy na miecie był Grzegorz Baranowski, jacht I Love Poland, który pokonał trasę w czasie 09:48:44.

Kto zwycięży tym razem? 

 

Sponsor tytularny

Partnerzy główni

Partnerzy

Sponsorzy główni

Sponsorzy

Patron

Organizatorzy

Patroni medialni