Sponsor tytularny
Patron
Partner główny
Sponsorzy główni

Laserzyści wykończeni, ale szczęśliwi.

Za nami pierwsze trzy dni regat LOTOS Nord Cup Gdańsk 2020. Od środy po wodach Zatoki Gdańskiej pływała klasa Laser. W ciągu 3 dni rozegrano w sumie 6 wyścigów Laser Radial, 6 wyścigów Laser Standard i 5 wyścigów Laser 4.7. W wyścigach wzięło udział ponad 160 zawodników.

W klasie Laser Radial od pierwszego wyścigu w świetnym stylu prowadziła Magda Kwaśna z CHKŻ Chojnice walcząca o nominację imienną do Igrzysk Olimpijskich w Tokyo 2021. I na tej pozycji pozostała do końca, wygrywając całe regaty. W klasie Laser 4.7 zwyciężył Tymoteusz Wysocki z Nauticus Yacht Club Olsztyn, a w klasie Laser Standard Kuba Rodziewicz z SEJK "Pogoń" Szczecin.

– To były bardzo fajne 3 dni ścigania. Poziom był bardzo wysoki. Było nas bardzo dużo i chyba wszyscy byli spragnieni żeglowania. Oczywiście cieszę się, że wygrałam te regaty. W planach mam też międzynarodowe starty w wyścigach ramach Kieler Woche w połowie września i Mistrzostwa Europy w październiku. A dziś wsiadam na Sailing Poland i biorę udział w nocnym wyścigu Orvaldi B8. – podsumowuje Magda Kwaśna.

W ostatnim dniu wyścigów klasy Laser podczas regat LOTOS Nord Cup Gdańsk 2020 warunki były zmienne, przyszedł porywisty wiatr z południa, od brzegu, który kręcił i zmieniał swoją siłę. Był to dzień bardzo obciążający dla zawodników. Starając się nadrobić brak wiatru w drugim dniu rozegrano aż 4 wyścigi w klasie Laser Standard i Laser 4.7 oraz 3 w klasie Radial. Linia startowa była niezwykle długa, bo starty dla kobiet i mężczyzn odbywały się jednocześnie, co było dodatkowym wyzwaniem.

- Wróciłem wykończony, ledwo mogłem się poruszać i mówić. W czasie pandemii nie trenowałem co prawda na wodzie, ale ćwiczyłem w domu konsultując się z trenerem i jeździłem na rowerze, żeby być bardziej wytrzymałym. Przyniosło to dobre efekty – relacjonuje Michał Krasodomski z AZS AWFiS Gdańsk, który wygrał w kategorii do 22 lat i zajął 3 miejsce w klasyfikacji generalnej w klasie Laser Standard.

Wszyscy są zdania, że to nie były łatwe regaty. Ograniczenia dotyczące treningów i podróży z powodu koronawirusa sprawiły, że tegoroczne LOTOS Nord Cup Gdańsk były wyzwaniem zarówno dla tych utytułowanych, jak i tych mniej doświadczonych żeglarzy. Na próbę została wystawiona siła i wytrzymałość każdego z nich.

- Było dużo startów i zmienne warunki. Rywalizacja była bardzo trudna, bo było wiele osób wysoko postawionych w stawce światowej. Trzeba było dużo siły i trzeźwości umysłu, aby przepłynąć wszystkie wyścigi na wysokim poziomie.–  relacjonowali zmęczeni, ale zadowoleni z nowych doświadczeń żeglarze.

Organizatorzy dziękują wszystkim Laserzystom za tak liczny udział w imprezie i wspaniałe emocje, których nam dostarczyliście. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

A już dziś rozpoczną się emocje związane z długodystansowym wyścigiem Orvaldi B8 Race. Jutro rano wypatrujemy zwycięzców na mecie.

Sponsor tytularny

Partnerzy główni

Partnerzy

Sponsorzy główni

Sponsorzy

Patron

Organizatorzy

Patroni medialni